УКР

Наші клієнти задають часто одне і то саме запитання, а який ТЕН до бойлера краще? ТЕН до бойлера з міді або з нержавіючої сталі? Особливо це питання торкнулось при виборі ТЕНа для бойлера Thermex (Термекс). Наші фахівці підготували відповідь на це питання.

ТЕНи для бойлерів виробництва Електрон-Т виготовляються з застосуванням 3-х видів труб:

  • Мідь
  • Нержавіюча сталь AISI 304
  • Нержавіюча сталь AISI 316L

Давайте розберемо конкретний приклад, при виборі ТЕНа до бойлера Thermex (Термекс). Перед купівлею ТЕНа до бойлера, клієнт повинен відповісти на наступні питання:

1. Бак емальований або нержавіючий?

В першу чергу треба дізнатися який бак всередині, емальований або нержавіючий.

  • Якщо бак емальований, то можна використовувати ТЕНи з нержавіючої сталі AISI 304 або нержавіючої сталі AISI 316L. Який вибрати з цих двох видів, залежить від якості води, хімічних впливів у воді та іржі.
  • Якщо бак з нержавіючої сталі, то ми рекомендуємо виключно використовувати мідні ТЕНи для бойлерів Thermex або інших марок.

2. Якість води, іржа і хімічні розчини?

У різних містах і навіть у районах міста водопровідна вода інша. Різний склад водопровідної води безпосередньо впливає на роботу ТЕН. Як визначити якість води? Здати воду на аналіз. Також, потрібно витягнути старий ТЕН з бойлера і подивитися скільки і яка накип на ТЕНі і в баку.

  • При поганій якості води і баку з нержавіючої сталі настійно рекомендуємо використовувати ТЕНи з міді.
  • Якщо бак емальований, а якість води в межах норми, то рекомендуємо використовувати ТЕНи з нержавіючої сталі AISI 304.
  • Якщо бак емальований, а якість води погана, то рекомендуємо використовувати ТЕН для бойлера з міді або з нержавіючої сталі марки AISI 316L.

3. Фільтри в квартирі/будинку?

Вплив фільтра в квартирі/будинку впливає на якість води, а це безпосередньо впливає на тривалість роботи ТЕНа. Необхідно використовувати фільтр для очищення води від хлору.

4. Який вплив хлору та інших хімічних домішок на ТЕН?

Хлор та інші хімічні домішки утворюють на нержавіючому ТЕНі піттінгову корозію. Нержавіюча сталь AISI 304 має індекс стійкості до корозії PReN = 18. У масштабі аустенітних сталей, ми можемо сказати, що сплав AISI 304 знаходиться в початковому рівні. Піттінгова корозія починається з вмістом 200-300 PPM (= мг/л) хлориду, якщо у воді водопроводу зміст хлориду перевищує ці значення.

Нержавіюча сталь AISI 316L має індекс стійкості до корозії PReN = 24. Сталь AISI 316L витримує до 3000-5000 PPM хлориду (Cl-).

5. Чищення, промивання бака і ТЕНа від накипу?

Рекомендуємо чистити і промивати бак раз в пів року, максимум раз на рік. Чим гірша якість води, тим частіше необхідно очищати бак і ТЕН від накипу. Також, рекомендуємо міняти магнієвий анод.

Підібрати ТЕН до бойлера можна в каталозі продукції.

Поділитись: